Kontakt redaktionerne på kbhlivs lokalaviser

Har du et tip eller en idé til en historie i dit nabolag?

Så send os en mail på tipos@kbhliv.dk eller find din lokale kontaktperson nedenfor.

AmarLIV
Amager Bladet
Redaktør
Jan Jeppesen 
jan@amarliv.dk

AmarLIV
Amager Bladet
Journalist
Hanne Bjørton
hanne@amarliv.dk
40312448

KøbenhavnLIV
City Avisen
Journalist
Christian M. Olsen
christian@kbhliv.dk
40300715

SydhavnenLIV / Kgs. Enghave Bladet
ValbyLIV / Valby Bladet
KøbenhavnLIV / City Avisen
Journalist
Jacob Schneider
jacob@sydhavnenliv.dk
jacob@valbyliv.dk
26169647

FrederiksbergLIV
Frederiksberg Bladet
Journalist
Bo Børresen
bo@frederiksbergliv.dk
61302500

VesterbroLIV
Vesterbro Bladet
FrederiksbergLIV
Frederiksberg Bladet
Journalist
René Mølskov
rene@vesterbroliv.dk
rene@frederiksbergliv.dk
25456469

NørrebroLIV / NordvestLIV
Nørrebro / Nordvest Bladet
Journalist
Benedicte Lorenzen
benedicte@norrebroliv.dk
benedicte@nordvestliv.dk
22530479

NørrebroLIV / NordvestLIV
Nørrebro / Nordvest Bladet
Journalist
Julie Stougaard (Barsel)
julie@norrebroliv.dk
julie@nordvestliv.dk
25364689

VanløseLIV
Vanløse Bladet
Journalist
Anja Berth
anja@vanloseliv.dk
24813763

ØsterbroLIV
Østerbro Avis
Journalist
Thomas Frederiksen
thomas@osterbroliv.dk
20181022

Simon Reenberg
Digital redaktør
simon@kbhliv.dk
Tlf.: 39 57 75 21

Jesper Gisli
Chefredaktør
jesper@kbhliv.dk

Peter Orry

Peter Orry
Ansvarshavende chefredaktør
por@jfmedier.dk

Jesper Rosener

Jesper Rosener
Administrerende Direktør
jsr@jfmedier.dk

Fandt du ikke den du søgte? Udfyld nedenstående formular og vi vender retur